Keila staažikaimal valmisliidul täitus 12 tegevusaasta

Keilas hetkel teadaolevalt ainus aktiivne valimisliit „Sõbralik Keila“ tähistas tänavu aprillis 12 tegevusaastat, sellest 10 aastat on valimisliit olnud ka koalitsiooni- ja koostööpartneriks Reformierakonnale.

Valimisliidus selle asutamise algusest saati tegutsenud Elmet Puhm, Merle Liivand, Jaan Murdla ja Viljar Paalaroos kinnitavad, eti liidu loomise ajendiks oli hariduse andmine kohalikul tasandil - täpsemalt pööre muuta Keila eesti õppekeelega koolid erakooliks. „Infot ja põhjendusi sellise otsuse kohta oli tol ajal kasinalt ja ebamäärasus kooli tuleviku osas ei lubanud olukorraga leppida. Kuna meist keegi ei tahtnud ennast defineerida erakondliku maailmavaate kaudu, siis oligi valimisliit ainuke võimalus oma hääl kuuldavaks teha,“ meenutas Elmet Puhm.

Jaan Murdla sõnul oli teekond, mille mõttekaaslased ette võtsid kõigile uus ja tundmatu. „Kuid meil läks hästi. Saime väga väikese valmisnimekirjaga alguses ühe koha volikogus. Olime küll opositsioonis, aga see oli hea võimalus linnavalitsemist seestpoolt tundma õppida. 2011. aastal saime kutse osaleda koalitsioonis ning see koostöö on kestnud tänaseks juba üle kümne aasta. On hea meel tõdeda, et meie mõtted ja ideed on olnud vajalikud. Koalitsioonis toimuvad arutelud ja ka vaidlused, sest on ju loomulik, et erinevatel osapooltel on oma vaatenurk. Enamasti oleme jõudnud ka sõbralikule kokkuleppele, kuid on ka küsimusi, kus me oleme jäänud eriarvamusele ning koalitsioonipartner on seda ka aktsepteerinud,“ rääkis Murdla.

Keila linnaruum muutub elukeskkonnana valimisliidu liikmete sõnul iga päevaga kaunimaks ning funktsionaalsemaks. Kuigi töötav Keila kodanik on endiselt suures pendelrändes Tallinna suunal, on Keila just selline linn, kus vanemad saavad oma lapsed saata kodulähedasse kooli või huviringi ning kus turvaline elukeskkond ning valikute rohkus võimaldab lastel saada kiiresti iseseisvaks. „Koolide ja lasteaedade taristu on Keilas järjepidevalt kasvanud ja arenenud ning see motiveerib arendama ja looma ka parimat sisu meie õppe- ja haridussuundadel. Seda enam praegu, mil ümberkaudsetes valdades avatakse õige pea uued riigigümnaasiumid ning meil tuleb leida oma nišš nendega konkureerimiseks,“ rääkis Merle Liivand. Ta lisas, et järjest enam kasvab erinevate õppeformaatide kasutamise julgust, mis loob uued võimalused ka seni kättesaamatute kompetentside vahendamiseks meie õpilasteni, et teaduspõhisus kasvaks hariduse osaks.

Viimaste aastate olulisemate arengutena Keilas toovad valimisliidu esindajad välja uuenenud raudteejaama ümbruse ning selle kõrval asuva, tulevikus veelgi uueneva turukompleksi. “Linlaste poolt palju mõttevahetust leidnud lauluväljaku piirkond on samuti oma valmimise esimeses etapis. Iga päev avastamist ja rõõmu pakkuv linna keskpark koos pargi lõppu kasvanud ja kaunilt sobituva Miki lasteaiaga on kuulsad naabervaldadeski. Loode-Keila kogukonna ühisosaks sai eelmisel aastal kogukonna maja vaimupuudega inimestele, mis tõsi, tekitas ka pingeid, kuid on tänaseks meie igapäevaelu enesestmõistetav osa,” tõi Viljar Paalaroos välja.

Valimisliidu liikmetest ei tööta keegi igapäevaselt linnavalitsuses. „Meil on hea meel, et nii mõnedki valimisliidu parimad mõtted on korralikult idanema läinud ja meie suur ning siiras tänu kõigile linnavalitsuse ametnikele, kes igapäevaselt ideede valmimise eest vastutavad ja väljakutsed vastu võtavad. Me ei pea me arvet selle üle, kellelt või kust head ideed tulevad, oluline on ühiselt keskenduda väärtusi loova linna arengule. Nüüd, kus linna taristu on juba üsna heas seisus, tuleks järjest enam keskenduda inimeste sotsiaalse ja vaimse heaolu kasvatamisele,“ tõid valimisliidu liikmed välja.
2017. aasta valimistel sai valimisliit Reformierakonna järel enim ehk 22% kõigist kohalikest häältest.